Home Muzyka & Kultura Polish Hip-Hop Festival Płock 2015 – podsumowanie

Przerwa wakacyjna trwa w najlepsze, a organizatorzy Polish Hip-Hop Festival pracują nieprzerwanie. Gdy kurz i pył po bitwie opadł, przyszedł czas na małe podsumowanie tegorocznej edycji. Jeżeli byliście uczestnikami festiwalu to pewnością zauważyliście „gołym” okiem, że odnotowano w tym roku imponujący wzrost frekwencji.

Podliczając sprzedaż biletów oraz ilość zaproszonych gości, wynik oszacowaliśmy na 7 tys. osób. Miłym zaskoczeniem jest dla nas duża liczba osób zarejestrowanych na polu namiotowym, która przekroczyła w tym roku 2,5 tys., nie licząc przyjezdnych, którzy nocowali w hotelach i kwaterach prywatnych. Powodów tak dużego zainteresowania naszym festiwalem upatrujemy w lineupie i decyzji o zaproszeniu gwiazd z zagranicy oraz konsekwentnej pracy nad rozwijaniem wydarzenia we wszystkich jego aspektach co w połączeniu z zakrojoną na szeroką skalę promocją, przyniosło zamierzony efekt. Tłumy podczas występów DOPE D.O.D., Kontrafakt, tylko potwierdziły, że warto inwestować w gwiazdy światowego formatu.

Cieszymy się również z faktu, że nie mieliście większych uwag co do samej organizacji i infrastruktury festiwalu. Fani PLHHF z entuzjazmem odnieśli się także do charytatywnej zbiórki pieniędzy „Daj piątaka dla dzieciaka”. Zebraliśmy łącznie ponad 6 tys. zł, które przeznaczymy na wybrany dom dziecka, organizując wyjazd edukacyjny, połączony z ciekawymi animacjami dla najmłodszych. W branżowych mediach okrzyknięto festiwal jedną z najważniejszych hip-hopowych imprez roku, doceniając dobór artystów, i co dla nas ważne, profesjonalną organizację festiwalu. Recenzje jakie otrzymaliśmy dodają skrzydeł i mobilizują do jeszcze większego wysiłku na przyszłość.

Dokładając do tego pozytywne opinie artystów występujących na deskach PLHHF możemy być dumni z osiągniętego efektu. Nasze zaangażowanie zostało docenione również przez włodarzy miasta, którzy po tegorocznym sukcesie wyrazili chęć dalszej współpracy i rozwoju wydarzenia. Od pierwszej edycji duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo naszych gości. Z informacji otrzymanych od Policji wynika, że podczas festiwalu, nie odnotowano żadnych incydentów z udziałem festiwalowiczów, a aktywność służb w całym mieście pozostawała na codziennym poziomie. Na koniec, chcielibyśmy podziękować Wam za wsparcie przed i w trakcie trwania imprezy. Wasza pomoc w pozytywnym propagowaniu kultury hip-hop przyniosła ten oczekiwany sukces. – informują organizatorzy.

Napisz odpowiedź

WYWIADY