Home Inne Ten Typ Mes, Stasiak i Pjus w kontynuacji “Wyloguj się do życia”

Jak wszyscy wiemy, internet to bardzo ważne narzędzie, bez którego żyć w dzisiejszych czasach ciężko i sami w Alkopoligamii używamy go dużo – czy przy pracy nad muzyką, czy wysyłając ją potem w świat. Wiemy również, jak bardzo potrafi wciągnąć i jak cieńka jest granica między “siądę na chwilę do kompa” a zorientowaniem się, że przed ekranem minął nam cały dzień, niekoniecznie konstruktywnie spędzony – informuje Alkopoligamia.com.

Nasi artyści nie raz i nie dwa podkreślali w tekstach, jak ważnym jest, by z jednej strony nie popadać w ascetyzm, ale z drugiej – przy dzisiejszym nadmiarze otaczających nas bodźców i substancji nie zgubić w tym wszystkim własnej tożsamości, nie stać się ich niewolnikiem. Dlatego wielkim zaszczytem jest dla nas, że Fundacja FIRST zaprosiła Alkopoligamię do współpracy przy kontynuacji ogólnopolskiej kampanii i to w towarzystwie takich postaci jak Robert Lewandowski czy Wojciech Szczęsny. – dodaje wytwórnia.

Wszystko dla ludzi, ale parafrazując “Detoks” Mesa, warto pamiętać, że gdy łapiesz się na patrzeniu w laptopa częściej niż w oczy, warto odstawić swój nałóg na dzień czy dwa.

Więcej o samej kampanii:

Kampania “WYLOGUJ SIĘ DO ŻYCIA… a robi się to tak!” jest realizowana przez Fundację Innowacyjnych Rozwiązań Społecznych i Terapeutycznych – FIRST; jest kontynuacją ubiegłorocznej akcji pod nazwą Wyloguj się do życia, która uświadamiała, że zagrożenie uzależnieniem od Internetu wśród młodzieży staje się istotnym problemem społecznym (prawie 40% młodzieży w wieku gimnazjalnym czuje się sobą bardziej on-line niż w bezpośrednich kontaktach z ludźmi (źródło: EU Kids Online 2011). Projekt finansowany jest z Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, będącego w dyspozycji Ministerstwa Zdrowia i realizowany jest we współpracy z Krajowym Biurem ds. Przeciwdziałania Narkomanii.

Napisz odpowiedź

WYWIADY